Zabiegi

Zabieg
Usuwanie zaćmy z implantacją soczewek - od 3350,00 PLN
Usunięcie zmiany powieki - od 1200,00 PLN
Plastyka powiek - od 1000,00 PLN
Operacja opadających powiek - od 2700,00 PLN
Wycięcie skrzydlika - od 1200,00 PLN
Wycięcie guza powieki - od 2500,00 PLN

ENDOSKOPOWA CYKLOFOTOKOAGULACJA (ECP)

Zabieg przeciwjaskrowy

         Zabiegi endoskopowe należą obecnie do najbardziej nowoczesnych metod terapeutycznych we wszelkich dziedzinach medycyny. Nieznaczna inwazyjność i bardzo wysoka skuteczność zdecydowały o rozwoju i wielkim sukcesie endoskopii. Rozwój zaawansowanych technologii wraz z miniutaryzacją sprzętu sprawił, że dzisiaj endoskopia jest standaredem w mikrochirurgii oka. Jednym ze schorzeń, które można bardzo skutecznie leczyć wykorzystując mikroendoskop jest jaskra. Chociaż w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej mikroendoskopia stosowana jest od ponad 20 lat, w Polsce jej dostępność jest jeszcze stosunkowo niewielka- sprzęt posiada w chwili obecnej jedynie siedem czołowych klinik okulistycznych w Polsce. Jest nam miło poinformowac Państwa, że dotych ośrodków dałączyła jako pierwsza w woj. pomorskim Clinica Medica.

         Leczenie jaskry metodą endoskopowej cyklofokoagulacji polega na wprowadzeniu do gałki ocznej sondy o średnicy ok. 1mm ( od 0,90-1,20 mm ) i koagulacji nabłonka ciała rzęskowego, który odpowiada za wydzielanie tzw. cieczy wodnistej. Ciecz wodnista m. in. utrzymuje odpowiednie napięcie gałki ocznej, natomiast jej nadmiar może prowadzić do podwyższenia ciśnienia śródgałkowego. Podwyższone ciśnienie bardzo niekorzystnie wpływa na nerw wzrokowy, który uciskany zanika. Na tym właśnie polega jaskra, która nieleczon prowadzi do całkowitejślepoty.

 

Zabieg endoskopowej cyklofotokoagulacji posiada cechy niemal idelanej metody terapeutycznej:

  1. SKUTECZNY- należy do jednych z najskuteczniejszych metod chirurgicznego leczenia'jaskry. U wielu pacjentów po zabiegu nie było konieczne dalsze leczenie fsrmakologiczne.
  2. BEZPIECZNY- mało inwazyjna metoda, bezpieczna co zostało udokumentowane na przestrzeni 20 lat jej stosowania
  3. PROSTY
  4. MOŻLIWY DO ZASTOSOWANIA W KAŻDEJ POSTACI JAKSRY
  5. UMOŻLIWIA EWENTUALNE STOSOWANIE INNYCH METOD TERAPEUTYCZNYCH- czasami obniżenie ciśnienia po wykonaniu zabiegu ECP nie jest wystarczające dla pełnego bezpieczeństwa dla  nerwu wzrokowego. w przeciwieństwie do innych metod zabieg ECP nie ogranicza lekarza i pozwala na zastosowanej każdej innej metody chirurgicznej czy farmakologicznej.

Wskazania do zabiegu zachodzą zawsze w sytuacji,kiedy:

1. Nie można opanować jaskry farmakologcznie.

2. Pacjent ma jaskre ustabilizowaną, ale chce wyeliminować leczenie famrakologiczne.

Zabieg najczęściej wykonywany jest w połączeniu z operacją zaćmy lub wkrótce po.

 

FAKOEMULSYFIKACJA

Czym jest zaćma?Zabieg usunięcia zaćmy

Zaćma (łac. cataracta) polega na częściowym lub całkowitym zmętnieniu soczewki w oku.

Soczewka, umiejscowiona zaraz za tęczówką (kolorową częścią Twojego oka) pracuje jak soczewka w kamerze. Ogniskuje światło, kolory i kształty na siatkówce (umiejscowionej w tyle gałki ocznej), która wysyła impulsy do mózgu.

Soczewka, składająca się głównie z białka i wody, może zmętnieć. W 90% przypadków zmętnienie jest spowodowane naturalnym procesem starzenia się soczewki wraz z Twoim wiekiem. Są różne rodzaje zaćmy, ale najczęstszą jej formą jest tzw. zaćma starcza. Jej początki mogą występować już po 40 roku życia, ale zwykle pogorszenie widzenia następuje około 60 roku życia.

Zmętniała soczewka utrudnia światłu i obrazom w dotarciu do siatkówki. Przy zaćmie ostre kształty się zacierają, widzenie w nocy jest utrudnione. Okulary czy szkła kontaktowe nie przywracają ostrości wzroku - nie pomagają.

Jakie są objawy zaćmy?

Jakie są objawy zaćmyPierwszym objawem zaćmy jest pogorszenie widzenia do dali lub bliży, którego nie można skorygować okularami ani szkłami kontaktowymi. Nasilenie tego objawu zależy od miejsca zmętnienia soczewki. Gdy zmętniała jest centralna jej część, pogorszenie widzenia następuje szybko.

Kolejnym objawem jest widzenie przez mgłę i zamazanie konturów obrazu. Często pojawia się tzw. "olśnienie" szczególnie uciążliwe wieczorem przy prowadzeniu auta.
Zaćma to nie "film" na oku i żadna dieta czy korekcja jej nie usunie. Najlepszym sposobem na wyleczenie zaćmy jest usunięcie starej, zmętniałej soczewki i zastąpienie jej nową - sztuczną.

Współczesna medycyna dokonała ogromnego przełomu w chirurgii zaćmy. Obecnie miliony osób na całym świecie poddają się tej procedurze. I właśnie Ci pacjenci mogą ocenić wspaniałe efekty po zabiegu.

Dlaczego warto wybrać metodę fakoemulsyfikacji?

FokoemulsyfikacjaObecnie można się spotkać z dwoma metodami operacyjnego usunięcia zaćmy. Pierwsza wymaga wszczepienia sztucznej soczewki sztywnej, nieskładalnej przez cięcie ok. 8 mm i kończy się założeniem szwów. W tym przypadku pacjent przez kilka dni musi pozostać w szpitalu.

Metoda stosowana w Clinica Medica - fakoemulsyfikacja - polega na zrobieniu małego cięcia w oku (ok. 3,0 mm). Przez to cięcie lekarz wprowadza głowicę (wielkości końcówki od długopisu), która rozbija zmętniałą soczewkę na kawałki. Za pomocą ultrad?więków aspiruje części rozbitej soczewki z oka. Kiedy torebka, w której znajdowała się soczewka jest pusta, następnym krokiem jest zastąpienie starej, zmętniałej soczewki, sztuczną soczewką zwijalną.

Fokoemulsyfikacja

Taka technika nie wymaga zakładania szwów, ponieważ rana operacyjna zamyka się szczelnie sama pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego operowanego oka. Zabieg fakoemulsyfikacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i po wszczepieniu sztucznej soczewki zwijalnej pacjent jeszcze tego samego dnia może iść do domu.

Poddając się usunięciu zaćmy w Clinica Medica nowoczesną aparaturą Legacy 20000 firmy Alcon pacjent przebywa kilka godzin w klinice. Ze względu na znieczulenie zabieg jest bezbolesny. Następnego dnia doktor może wyznaczyć wizytę kontrolną, a przez kilka kolejnych dni po zabiegu pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza i pozostawać pod jego kontrolą.

Godziny przyjęć

Przygotowanie do badania

Polub nas na Facebook

Zobacz więcej...

pediatria